Skuteczność oczyszczania separatora koalescencyjnego
Stopień oczyszczenia ścieku w produkowanych przez nas separatorach substancji ropopochodnych przy przepływie nominalnym jest zgodny z wymogami zharmonizowanej specyfikacji technicznej PN-EN 858, oraz z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa tj. <5 mg/l.
Separator koalescencyjny wyposażony w autozamknięcie
Nasze separatory koalescencyjny wyposażone są w autozamknięcie, które działa automatycznie, uniemożliwiając odpływ zgromadzonych w separatorze substancji olejowych, gdy zostanie przekroczona dopuszczalna grubość ich warstwy.
Separator koalescencyjny z bypassem
W przypadku dużych powierzchni parkingowych >1000 m2 można zastosować w separatorze koalescencyjnym bypass. Jest to obejście burzowe zwiększające przepustowość nominalną 10-krotnie. W praktyce oznacza to, iż podczas nawalnego deszczu pierwsza fala wód opadowych, która spłukiwała powierzchnie zaolejone oczyszczana jest w separatorze, natomiast pozostała część wód opadowych po spiętrzeniu kierowana jest bezpośrednio do odbiornika, omijając separator. Stosowanie systemów bypass jest dla inwestora bardzo korzystne, gdyż zmniejsza koszt inwestycji oraz przyszłe koszty eksploatacji.
Separatory koalescencyjne z osadnikiem posiadają oznakowanie CE.
Ścieki doprowadzane do separatorów koalescencyjnych oprócz substancji ropopochodnych zawierają z reguły również inne zanieczyszczenia, takie jak: piasek, osady mineralne lub organiczne i inne ciała stałe. Dla zapewnienia prawidłowej pracy separatora konieczne jest zastosowanie osadnika (separator z osadnikiem) zawiesin mineralnych zintegrowanego z separatorem lub zastosowanego jako oddzielne urządzenie przed separatorem. Osadnik powoduje spowolnienie przepływu wody, a w wyniku zachodzącej w nim sedymentacji, pod wpływem działania siły grawitacji, cząsteczki o większej gęstości od wody osadzają się na jego dnie i tam są magazynowane.
Produkujemy separatory koalescencyjne w trzech wersjach:
- separatory koalescencyjne w zbiorniku z rotomouldingu (DESO-P). Mają one zastosowanie, jako urządzenia do zabudowy w gruncie w terenie zielonym dla zagłębienia rury wlotowej max. 1,2 m ppt.,
- separatory koalescencyjne w zbiorniku z PEHD (DESO), wykonane z dwuściennej rury spiro. Mają one zastosowanie, jako separatory wolnostojące w pomieszczeniach, separatory do zabudowy w gruncie w terenie zielonym, a także do zabudowy w ciągach komunikacyjnych po zastosowaniu pierścienia odciążającego i włazu żeliwnego.
- separatory koalescencyjne w studni betonowej (B-DESO). Stosuje się głównie w terenach obciążonych ruchem kołowym.